WYSPA WOLIN- magia!!!

wyspa wolin atrakcje

Wyspa Wolin

T podróż panowałem od wielu lat. Wyspa wolin- wyspa polskich wikingów. Brzmi intrygująco prawda? Wylądowałem w Berlinie pojechałem do Szczecina a stamtąd jeszcze 100 km wgłąb Zachodniopomorskiego. To był krótki pobyt ale jakże ciekawy!

Zachodniopomorskie

Miałem okazję kilka lat wcześniej zwiedzać wschodni kraniec tego województwa. Na pewno to ciekawy odcinek polskiego wybrzeża. Ta wycieczka była blisko natury co z resztą chyba na zdjęciach widać.

Książki

Na wakacjach czytałem sobie „Tajemnice Szczecina” oraz „Tajemnice Zachodniopomorskiego”. Te dwie pozycje serdecznie polecam. Poniżej linki do książek wypełnionych wiedzą o tym zakątku Polski.

KSIĄŻKI

Dziwnów wschód słońca
wolińskie molo w oddali

Dziwnów

To nieduża miejscowość położona w ujściu Dziwnej, rozpościera się pomiędzy Wyspą Wolin a stałym lądem. Miejscowość jest bardzo wąska przez to na plaże jest 5 min drogi! Skorzystałem z tej okazji i poszedłem na wschód słońca. W Dziwnowie polecam również zahaczyć o klimatyczny port z kutrami.

lokalna wędzarnia ryb w Dziwnowie
Uroczy port z kutrami przy ujściu Dziwnej

Kawcza Góra

Cała Wyspa Wolin usiana jest wzgórkami i innymi wzniesieniami. To jedyne miejsce w Polsce gdzie występuje klifowy rodzaj wybrzeża. Z punktów widokowych jak Kawcza Góra można obserwować z wysokości morską toń. Naprawdę piękna panorama na Bałtyk. 

Widok z wolińskiego klifu
plaża widziana z Kawczej Góry

Latarnia Kikut

Jedną z rzeczy, które kocham to latarnie morskie. Odwiedzałem je w Anglii odwiedziłem je w Polsce- czemu nie? Ta może nie porywa, już sama nazwa Kikut brzmi złowróżbnie. To najmniejsza na polskim wybrzeżu, marne 18m. Idzie się do niej w pięknym sosnowym borze. Jednak warto do niej zawitać. 

Niezwykły bór sosnowy, kocham te lasy nadmorskie!

Międzyzdroje

To jedyne miejsce na tej liście jakiego nie polecam. Ja lubię nie turystycznych miejsc. A Międzyzdroje są wyjątkowo zatłoczone. Turyście opanowali każdy skrawek. A nie ma tu za wiele do roboty. Jedynie ta sławna aleja z odciskami dłoni znanych osób.

Zatłoczone Międzyzdroje

*jeden plus to restauracja Avocado, niezwykle dobre jedzenie a cena nie wygórowana. 

Osada wikingów

Tutaj niestety nie udało mi się dotrzeć, bardzo żałuję. Ma jednak na tyle dobre oceny, że mogę ją z czystym sercem polecić każdemu zainteresowanemu. To pięknie pokazana tradycja i obyczaje dawnych mieszkańców tej wyspy. Jednak możesz zobaczyć ją w tym filmie, klipy pożyczyła i pozwoliła użyć mi koleżanka po fachu;)

Dzięki za przeczytanie. W Zachodniopomorskie na pewno jeszcze wrócę, sam Szczecin to bardzo ciekawe miasto. odwiedź mój kanał i jak ci się spodoba to możesz dać suba:)

Dołącz do drużyny osób, które mnie wspierają!
Twój adres= wyjątkowy prezent