Tanie podróże po Polsce. Jak zaoszczędzić czas i $$$? LISTA 10 rzeczy

busy-krk. Pl

To najlepsza strona gdzie można znaleść busy – autokary odjeżdżające z Krakowa i miejsc docelowych. Ta strona www ma niezwykle przyjazny interface, dodatkowy atut to prostota obsługi. Mamy do dyspozycji rozkład jazdy busów od razu na cały dzień, co ważne np. Przy planowaniu wycieczki w małopolskie góry.

E-podróżnik 

Dla mnie jako osoby, która nie jest zmotoryzowana to podstawowe narzędzie planowania gdy jadę do mniejszych miejscowości.  E-podróżnik to jedna z najlepszych stron gdzie możemy sprawdzać połączenia busów oraz kolei regionalnych oraz w niektórych przypadkach nawet kupić bilet. 

Sky cash 

Skycash staje sie dość szybko platformą do płatności z poziomu której można uprościć wiele spraw finansowych, również tych w podróży. Za pomocą Skycash można płacić za bilety komunikacji miejskiej w mieście docelowym, jeśli podróżujesz samochodem to za autostrady i parkingi miejskie. 

Bilety kolejowe- ciekawe promocje i oferty

Jadać np. Na Śląsk sprawdzam aktualności Kolei Śląskich. Te 3-5min poświęconych na przeczytanie bieżących ofert pozwoli odkryć, że w ferie bilety kolejowe są darmowe, kupując bilet kominikacji miejskiej możesz przejechać jeden raz pociągiem czy jest pociąg na Słowację w taryfie specjalnej LINK LINK 

Tak odwiedziłem Poprad 

LINK 

zniżki dla rodzin, KDR

Ten punkt nawiązuje do punktu powyżej. Zawsze warto zapytać w kasie czy nie ma przypadkiem zniżki na Kartę Dużej Rodziny, ludzie często o tym zapominają a to zawsze jakaś oszczędność. Nawet LOT oferuje 10% zniżki na KDR. Jadą koleją warto wybrać ofertę rodzinną, często okaże się że dostaniemy naprawdę duży rabat. 

Polska niezwykła 

W zamyśle jest to opała księga, która zawiera wszystkie najciekawsze miejsca w Polsce. Jednak pomimo iż posiadam papierową wersję częściej korzystam z wersji internetowej. Wchodzę na główną www-> mapa-> wpisuję miejsce docelowe. Bardzo lubię Polskę niezwykłą bo mogę tam znaleść mało znane miejsca, często z opisem historycznym napisanym przez kogoś lokalnego. 

Ta strona z polami namiotowymi 

Przygotowując się do wyjazdu na Podlasie szukałem strony ze spisem pól namiotowych. I znalazłem ogólnopolskie rozwiązania. Każdemu kto podróżuje z namiotem lub kamperem i zależy mu na korzystaniu z pól namiotowych to bardzo polecam

Green Velo 

Znowu rzecz związana z Podlasiem a mianowicie Wschodni szlak rowerowy. Green Velo wschód ma ponad 1800km i jest jednym z lepiej przygotowanych szlaków rowerowych w Polsce.  Na stronie Green Velo mamy do dyspozycji mapę z trasą szlaku, można podejrzeć nawierzchnię po jakiej będziemy jechać. Niby zaznaczone są pola namiotowe i atrakcje turystyczne ale nie najlepiej zostało to. Wykonane, brakuje wielu obiektów 

Nocowanie.  Pl 

Jeżeli szukasz taniego lokum w Polsce to nocowanie.pl to dobry adres. Na booking.com mamy do dyspozycji głównie hotele a na nocowanie pensjonaty i prywatne kwatery co stanowi zdecydowanie jakiś polski koloryt. Nie mniej warto zajrzeć jeśli zależy ci na cenie . 

Strona ze szlakami w górach 

Portal Górski to miejsce w sieci gdzie są zachowane wszystkie najważniejsze szlaki górskie w naszym kraju. Nie zastąpi to na pewno papierowej mapy, którą zawsze warto mieć przy sobie jednak ułatwi zdecydowanie planowanie górskich wędrówek. W Portalu górskim są zaznaczone kolorami szlaki, schroniska czy możemy ustalić trasę z punktu A do B i program pokaże nam długość, czas przejścia oraz przewyższenia. 

To tyle jeśli chodzi o apliakcje, które pomogą podróżowanie po Polsce. Pojawi się jeszcze wpis dotyczący samych tylko aplikacji na telefon z których regularnie korzystam. Mam nadzieję, żę ułatwi to choć trochę sprawy organizacyjne związane z podróżowaniem.