LONDYN- poza schematem

londyn ciekawe miejsca

Londyn 

Ach Londyn. Stolica jakże prężnie rozwijającego się kraju. Piękny- dla nielicznych. Zatłoczony- dla każdego. Ilość turystów jest przytłaczająca, jak ci się znudzi bycie jednym z nich to wybierz się tym szlakiem. Z dala od ciągłego i nieustającego nurtu atrakcji znanych na cały świat. Big Ben, Trafalgar Square- NIE.

The Shard… I love you

1.Sir John Soane Museum

Podobno jedno z najfajniejszych muzeów w Londynie. Niestety godziny otwarcia nie są przychylne dla turysty. Dwa razy chciałem je odwiedzić i dwa razy był dzień prasowy.  I tak zdjęć bym nie pokazał bo nie wolno ich robić. Ciekawe no nie? Jednak wiele osób to zdecydowanie poleca. 

Wysoki brzeg Tamizy

2.Holland Park

Piękny i duży park. Znany przede wszystkim z ogrodu japońskiego. I rzeczywiście ogród japoński jest całkiem ładny. Jest tutaj mostek i fotogeniczny wodospad, klony i azalie. 

Przedstawicielka licznej mniejszości muzułmańskiej w Londynie (Holand Park)

3.Little Venice

Jedno z najmniej turystycznych miejsc jakie widziałem w Londynie. Praktycznie zero turystów.

Kanał w Little Venice chociaż przypomina to bardziej Amsterdam

Sama zaś Wenecja przypomina bardziej Amsterdam. Jednak uroku kanału i długich łodzi zacumowanych wzdłuż wybrzeża nie można jej odmówić. Miejsce zdecydowanie zacisze i delikatne w swoim na krajobrazie jak na betonowy Londyn.

Podobne miejsce to Regent Canal i Camden Market.

Jeden z popularnych w Anglii barberów

4. Neal’s Yard

Gdy szukałem informacji o tym miejscu wyglądało na zaciszne. Jest zupełnie odwrotnie. W ciągu kilku lat kolorowy podwórzec stał się mego turystyczny. Jest tu tłoczno i ceny lokali gastronomicznych są zdecydowanie za wysokie. Takie kolorowe ściany i ładne rośliny bardzo mi się podobały. Jednak przez to, że są tutaj tłumy turystów za dużo czasu nie spędziłem na Neal’s Yard.

Tłoczny ale klimatyczny Neal’s Yard

Jeżeli podoba ci się to co robię to możesz mi postawić bilet do Gdańska!
JASNE ŻE WSPIERAM!

5. St Pauls

Trochę przypadkiem przechodziłem koło katedry, no i jadłem libański humus. To chyba jedyne na tej liście tak znane miejsce. Wielka katedra jest bardzo pięknie zdobiona i zdecydowanie warto jest się przy niej na chwilę zatrzymać. Na kierowałem się na Millenium Bridge, który jest osią widokową katedry.

katedra św. Pawła

6.Tate Modern

Po przekroczeniu Tamizy czas na spotkanie ze sztuką za 0zł. Tate Modern to gigantyczny gmach dawnej elektrowni, której budynki przekształcona na nowoczesne sale wystawowe. Wystawy się zmieniają i zdecydowanie warto odwiedzić muzeum.

Gigantyczna hala wejściowa Tate Modern

Na sam koniec zwiedzanie polecam wjechać windą na sam dach i zobaczyć panoramę miasta z wysokości. Piękne jest widok na The Shard, który niczym igła wbija się w perspektywę urbanistyczną miasta. 

widok na Millenium Bridge z Tate Modern

7.St Bartholomew’s the great

Tutaj też warto sprawdzić godziny otwarcia. Ja niestety wnętrza nie zobaczyłem. Jednak patrząc na zdjęcia jest piękne- witraże. Ja zadowoliłem się wisterią i klombami na kościelnym podwórzu. 

Kościół św Bartłomieja

8. Saint Dunstan in the East Church Garden

To ostatni z naszych punktów ale za to jaki! Najlepsze, najbardziej magiczne, niezwykłe miejsce. Te wszystkie tytuły otrzymuje ten kościół. A w zasadzie ogród założony w ruinach kościoła.

Saint Dunstan in the East Church Garden

Musisz przyznać brzmi niecodziennie i takie jest. Palmy, magnolia, lilie i to w otoczeniu piaskowcowych ścian. O zachodzie słońca piękne miejsce.

8 świetnych miejsc w Londynie gdzie Cię nie przytłoczy nawał turystów. Zdecydowanie jednak wrażenia z odwiedzenia pięknych miejsc zostaną.

To był Londyn ale w UK byłem 2 miesiące!

KLIK KLIK