tymoteusz bajor ai programming

Jak się uczyć sztucznej inteligencji?

Jak się uczyć sztucznej inteligencji? 

Sztuczna inteligencja to moje nowe hobby, na które nie mam czasu. Przynajmniej jest tanie. Można programować podczas każdej pory roku i właściwie wszędzie tam, gdzie można postawić komputer. To są zdecydowanie jakieś plusy, gdy porównamy naukę AI do spadochroniarstwa czy snowboardu.

Dlaczego w ogóle AI i po co

Świat zmierza do automatyzacji, ten trend będzie się tylko nasilać. AI, nie tylko będzie wcielona do ramion robotów, które mogą precyzyjnie posortować paczki i produkty. Aktualnie każda z dużych firm typu Instagram, YouTube, Amazon korzysta z odpowiednich algorytmów, abyś TY spędzał/a więcej czasu przed ekranem albo kupował/a kolejne rzeczy. Nie za bardzo możemy oddzielić nasze życie od algorytmów sztucznej inteligencji.

Biorąc to wszystko pod uwagę postanowiłem okiełznać te zaprogramowane modele, które wiedzą lepiej ode mnie co aktualnie potrzebuję i chcę robić. Podjąłem decyzję- nauka programowania sztucznej inteligencji i machine learningu przed dwa miesiące moich wakacji.

Na razie bardzo mi się to podoba, polecam każdemu wypłynąć na tak głębokie wody jak ja, z nauką Pythona potrzebnego do AI i ML. Zdecydowanie nie należy to do najłatwiejszych rzeczy do zrobienia w życiu, jednak satysfakcja jak się zrobi algorytm rozpoznający twoją twarz jest ogromna.

Jak się uczyć?

Jak najszybciej, to chyba najlepsza odpowiedź. Kto sprawniej posiądzie wiedzę,
ten łatwiej znajdzie się w czołówce osób, które dogłębnie zrozumiały temat sztucznej inteligencji. Polecam po prostu zacząć działać i starać się łamać kolejne bariery, które napotka się na swojej drodze.

Dobrzy ludzi, dobra wiedza [lista]

Jeżeli chcesz zacząć robić coś z AI i ML to zebrałem tutaj filmy, które ja oglądałem na Youtube aby dowiedzieć się więcej. Dużo z poniższych materiałów dotyczy tego jak zacząć działać z AI. Niektóre z linków prowadzą do video lekko odbiegających od wspomnianych tematów ale zawsze jakoś finalnie z nimi się wiążą.

.
5 1 vote
Article Rating
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments