Brytyjskie Lazurowe Wybrzeże

anglia atrakcje

Brytyjskie wybrzeże

Ten proceder zaczął się już wiele wiele lat temu, gdy bogaci mieszkańcy Londynu, Cambridge jeździli do Brighton i jemu podobnych morskich kurortów usianych nad kamienistymi plażami. Teraz ja podążam ich śladami odkrywając piękno tych właśnie kurortów.

Z Anglii przywiozłem całą serię filmów, możesz ją zobaczyć TU

  1. Brighton

To jeden z największych angielskich kurortów. A na pewno najdroższy. Niezwykła mieszanka etniczna i kulturalna, miałem okazję tu zamieszkać. Więcej na ten temat znajdziesz TU

  1. Eastbourne

Do Eastbourne trafiłem przypadkiem ale było warto. To zdecydowanie cichsza i spokojniejsza mieścina od Brighton. Polecam zacząć od molo, później nabrzeżem do Wish Tower. Więcej o tej przedziwnej budowli mówię w filmie. Koło wieży znajduje się niewielkie muzeum marynistyczne. Moim ostatnim punktem była Turner Tower- galeria sztuki nowoczesnej z wielkim geometrycznym muralem.   

  1. Rye

Te miasteczko o jakże zbożowej nazwie pojawia się w folderach o najpiękniejszych miejsca UK. To dlaczego miałbym go nie odwiedzić? No i rzeczywiście miasteczko ma zdecydowanie swój urok i średniowieczny powab.

To za sprawą wielu ciasnych angielskich do szpiku kości domków, przypuszczam, że życie wewnątrz nie rozpieszcza ale atrakcja dobra. W Rye jest zatoka którą doskonale widać z wieży kościoła św. Małgorzaty. (bilet ulgowy 1 funt) Z wieży też jest panorama na miasto. Tuż obok kościelnego muru znajdują się pozostałości zamku (bilet ulgowy 5 funtów, nie polecam). Kawałek drogi od zamku jest The Lamb House. Lokalne muzeum ale cena 7 funtów nie zachęca do odwiedzenia. 

  1. Camber

Camber to bardzo wakacyjna wioska 15min drogi od Rye. Znana przede wszystkim z Camber Sands czyli wielkie piaszczyste wydmy. Jest to dość niezwykły widok biorąc pod uwagę, że większość plaż w UK jest kamienistych. Mnie ten klimat zdecydowanie się udzielił i nie mogłem wyjść z podziwu. 

  1. Hastings

Och, tutaj to mogę się rozpisać. Hastings było mi tak odradzane, a nie potrzebnie  bo to niezwykłe miejsce. Wiele tutaj ciekawych zakamarków i atrakcji. Zacznijmy od początku czyli od osobnego wpisu o Hastings bo ilość atrakcji jest przeogromna. Jednak jeśli kogoś skręca z ciekawości to polecam wybrać się nad Czarne Klify, poszperać w lokalnych pchlich sklepach. Zjeść jakieś owoce morza i frytki no i zobaczyć panoramę z East Hill. 

Tak przedstawia się lista atrakcji brytyjskiego wybrzeża, a w szczególności części East/ West Sussex. Mam nadzieję, że wasz niezawodny reporter pomógł i już wiesz gdzie pojedziesz odwiedzając Anglię.