5 aplikacji dla podróżujących po Polsce

aplikacje w podróży

Po naszym pięknym kraju sporo się przemieszczam różnymi środkami transportu i to dość często. Przez kilka lat wyparowałem sobie rozwiązania oraz znalazłem aplikacje, które mi to ułatwią. 

tatrzańska kolej elektryczna poprad
Dworzec z Popradzie, dojechałem tam z Muszyny.

Jak dojadę 

Korzystam z Jak Dojadę w moim rodzinnym mieście ale nie tylko. Jak Dojadę to najlepsza wg. mnie aplikacja do zakupu biletów komunikacji miejskiem. Wygodna w użyciu, szybkie płatności i dokładny, aktualny rozkład jazdy (nie to co Google). Korzystałem w Warszawie, Krakowie, Nowym Sączu, Częstochowie, Poznaniu, Metropolii Górnośląskiej, Wrocławiu i jestem zadowolony. Wszakże nie zawsze można kupić bilet przez tę aplikację ale rozkład zawsze działa.

Ja bardzo polecam korzystać z Jak dojadę w metropolii górnośląskiej, cennik może być dla niewprawionych osób nieco zagadkowy a Jak Dojadę samo proponuje jaki bilet kupić, ja zazwyczaj wyposażałem się w bilet 24h. 

Koleo 

koleo żniki

To dla mnie najlepsza aplikacje do sprawdzania rozkładów pociągów. Można też wewnątrz tej aplikacji zakupić bilety jednak nie na PKP ale na Polregio już tak. Ostatnio korzystałem z biletów online jadąc w Wielkopolsce pociągiem Polregio, wszystko działa bez zarzutu.

Flixbus 

Czasami warto sprawdzić czy dojazd Flixbusem nie jest szybszy niż pociąg. Kolejny raz jadąc do Wrocławia pojechałem właśnie Flixbusem bo okazało się, że jest to zdecydowanie szybsze rozwiązanie ale nie tańsze. 

Portal pasażera 

Portal pasażera to strona od PKP, można w niej sprawdzić rozkład jazdy pociągów i zobaczysz jakie mają opóźnienia. Ta ostania opcja powoduje, że jeżeli mam przesiadkę to sprawdzam czy na pewno zdążę. Program pokazuje również połączenia skomunikowane. 

Rome2rio 

Zagraniczna aplikacja i nie da się z jej poziomu kupić biletów na PKP jednak jest niezwykle pożyteczna. Warto z niej korzystać przede wszystkim kiedy lądem chcemy się dostać za granice Polski, aplikacja bardzo dobrze sobie radzi z połączeniami międzynarodowymi. Dodatkowo mamy dostęp do rozkładu jazdy.

dworzec berlin
Dzięki Rome2rio znalazłem pociąg z Berlina do Szczecina

Te 5 aplikacji jest dla mnie najbardziej użytecznych. Często z nich korzystam i znam ich funkcje bardzo dobrze. Mam nadzieję, że ten posty przyniósł komuś trochę nowych rozwiązań.